אטרקציות בתאילנד

 

אזור צ'אנג מאי והאזור הצפוני של תאילנד,הינו בעל כמות האטרקציות הגדולה ביותר בתאילנד כולה.

בכל מקום אחר בתאילנד,אם זה בפוקט,קוסמוי,פטאיה,בנגקוק,זהו רק צירוף

מזערי ורובו חיקוי לאטרקציות,פעילויות בצפון תאילנד.

 

זוהי עובדה היסטורית,שלא ניתנת לעירעור/הירהור.

העיר התאילנדית הראשונה שהוקמה,הינה צ'אנג ראי(לא,זו לא בנגקוק,שבכלל היתה חלק מבורמה) ואח"כ הוקמה צ'אנג מאי.רק ב-1,764 חובר הצפון לשאר חלקי תאילנד.הפעילויות בצ'אנג מאי,החלו לפני 25 שנים,ומאז רק הועתקו בחלקן,לשאר חלקי תאילנד.

 

 

[heading]הנה חלק ממגוון הפעילויות,על פי אזורים בצפון תאילנד[/heading]

 

צ'אנג מאי

ארוכות הצוואר – מוצאן מבורמה.הגיעו במבצע,טרנספר,של המלך ראמה התשיעי(המלך הנוכחי),באישור המשטר הבורמזי.קיימים מספר מחנות,שבהן,שוכנות בעירבוב,ארוכות הצוואר,יחד עם שאר שבטי ההאקה.ברובם,המחנות הינן מטחנת כספים ולא עוד.מחנה אחד בצ'אנג מאי ואחד בצ'אנג ראי,הינם בתים מקוריים של שבט ארוכות הצוואר.

 

 

 

 

 

מופע פילים – בעיקרו מבוצע על ידי פילים שאולפו לכך.הפילים מגיעים מבורמה וחלקם לאחר שעבר טראומה.הפילים,עושים להטוטים,רוקדים,מציירים עם החדק ציורים מקסימים ומשחקים כדורגל.אני לא מוכן להיות שוער…

 

רכיבת פילים – רכיבה עד שעה בדרך עם עצים,ירידה לקטע קצר במים וחזרה.אזהרה,ילדים מתחת לגובה מטר ושלושים ס"מ,יוחזקו על ידי ההורים,רצוי ביניהם,היות והריתמה,גבוהה.

נסיעה במרכבות שוורים – עד 30 דקות נסיעה בכפר,עם עגלון ו-2 שוורים.חוויה.

 

 

 

 

 

שייט במבו – שייט קליל ועדין ברפסודה עד שעה.הדרך עוברת בין עצים ובתים הצמודים

לנהר.ניתן לקפוץ למים.

 

 

 

 

חוות סחלבים ופרפרים – פעילה כל השנה,אך החודשים הטובים לביקור הינם אוקטובר עד אפריל.במקום זה תמצאו עשרות זנים

של פרפרים וסחלבים.

 

 

 

 

 

 

רכב באגי זוגימתאים גם למבוגר עם ילד לידו.פעילות אקסטרימית ברמה קלה.נסיעה עד שעה בשטח מיוער בדרכי עפר.

טרק עד 3 שעות בשמורת טבע ברמה קלה , או,ליום שלם עד 3 ימים – טרק לכיוון שבטי ההרים.ככל שהטרק ארוך יותר,ברור כי ההספק גבוה יותר.הדרך עוברת במפלים,שדות אורז,טיפוס ברמה בינונית לשבט הרים.

ביקור בשמורת טבע דוי אינתנון וכן טרק בשמורה – שמורת הטבע דוי אינתנון,הינה המקום

הגבוה ביותר בתאילנד.נקודת התצפית הגבוהה ביותר,הינה בגובה 2,565 מטר מעל

פני הים.שמורה זו הינה הגדולה בתאילנד והוקמה בהוראת המלך,על מנת שלתושבי

תאילנד יהיה היכן לטייל.בשמורה זו ישנן חממות בתכנון ישראלי,עוד משנות ה-60.שבט

ההאמונג פרוס סביב ההר.ישנן 2 פגודות שנתרמו למלך ולמלכה.שוק מקומי קטן וחביב ואף לא יקר.

 

 

רחצה במפל – קיימים מאות מפלים באזור הצפון.חלקם קטנים וחלקם גדולים ומרשימים.רוב המפלים מרוכזים באזורים,דוי סוטפ,דוי פואי,מה וואנג,מה רים,מה סאי,מה טנג.

 

 

 

 

 

חוות נחשים – במקום זה,גדלים נחשים בכלובים.בעל הבית ושני בניו,עורכים במקום הופעות עם נחשים ארסיים מסוגים שונים.כן ניתן להתרשם מתצוגת הנחשים בכלובים בחצר.

 

חוות קופים – זוהי,בניגוד לסברה הרווחת,הינה חווה לשימור קופים מסוגים שונים.כמו כן,בחווה זו מאלפים קופים.על מנת לקיים את המקום,שאינו זוכה לגיבוי ממשלתי,נאלצים בעלי הקופים לעשות מופעים.

 

 

חוות תנינים – חווה שנפתחה בשנת 2011.בחווה זו,אליגטורים ענקיים.כמו כן נערכים מופעים שונים עם האליגטורים.

חוות טיגריסים – לא.הם לא מסוממים.בצ'אנג מאי,הטיגריסים נולדו בשבי ואומנו להיות רגועים בקרבת בני אדם.במקום יש 4 "חבילות ליטוף".גורים בני חודשיים,גורים בני 4 חודשים,טיגריסים בני שנה וטיגריסים מעל גיל שנתיים.חווה זו מלאה כל השנה במבקרים מכל העולם.

 

 

 

 

ספארי יום כולל דובי פנדה – גן החיות בצ'אנג מאי ממוקם למרגלות הדוי סוטפ.גן חיות זה הינו ענק.במקום תמצאו,בעלי חיים מוכרים,אבל גם הרבה שלא מוכרים.כמו כן,חוץ מסין,רק בצ'אנג מאי יש דובי פנדה.בשנתיים האחרונות,נפתח עולם המים וכן צלילה עם כרישים.לכל פעילות,מעבר לצפייה בחיות,יש להוסיף תשלום נוסף.

ספארי לילה – נמצא,15 דקות נסיעה ממרכז צ'אנג מאי.בשעה 19:45,מתחילה ההדרכה באנגלית.קרון אוסף אתכם ומתחילים מסע בחושך,לאור פנסים.ניתן לצלם את החיות,המוארות על ידי פנס.חלקן,הצבאים,איילות,הג'ירפה,יצמדו אליכם בתקוה לקבל מזון,שאיתו ניתן לרכוש מראש ואף באמצע הדרך.במסע בקרונית הראשונה,החיה המסוכנת ביותר שתיפגשו,הינה הצבוע.לאחר מכן,מעבר לקרונית הבאה.כאן מתחילה ההרפתקאה.אריות,נמרים,חזירי בר,זאבים,שועלים וכמובן אמא פילה,אבא פיל והפילונת החמודה.לאחר מכן,הופעת דראג.אח"כ מופע מוזיקלי באגם,הכולל פירוטכניקה מקסימה.

ביקור במקדש הדוי סוטפ – ממוקם 25 דקות נסיעה ממרכז העיר.יושב בנקודה גבוהה.מקדשים מדהימים בעבודת הפיתוח שלהם.המוני נזירים ותלמידים(גם מערביים).הופעות רחוב מקסימות.תצפית מדהימה על צ'אנג מאי.למי שמאמין,צילצול בפעמונים המיוחדים.

רחצה באגם(מים מתוקים) והפעלות – לצ'אנג מאי,יש את החוף שלה.האגם אואיי טונג טאהו הענק.באגם זה ישנם מים כל השנה.מבני עץ תאילנדים פתוחים,עם שולחן נמוך,שכיבה על מחצלת ואכילה בישיבה/שכיבה.במקום מסעדה מצויינת וזולה.ניתן להפעיל את הילדים עם סירות,דמויות ברווז ענקיות לפידול,אבובים.

אומגות ניתן גם בזוגות.- בצ'אנג מאי קיימים 6 מחנות אומגות.כולם,בלי יוצא מהכלל,תחת שליטה של חברה ניו זילנדית/אוסטרלית.לא משנה מה שם המחנה,כולם באותה רמת בטיחות.הכוונה,2 מדריכים צמודים,3 כבלי עגינה היכולים לשאת 6,000 ק"ג,מעקות בטיחות,גשרי חבלים עם עוגנים וכו'.כדי לסבר את האוזן,נא לא להתייחס להצהרות כגון,אנחנו הראשונים,אנחנו הכי בטוחים…מעולם,חו"ח,לא היתה תקלת בטיחות של קריעת כבל,או פציעה חמורה.דווקא בחברה די מפורסמת,

קרו מקרים שאנשים,"נמרחו" על עצים…

אך יצאו עם שיפשופים קלים.

 

מעיינות חמים – בצפון תאילנד היושבת באזור געשי.

קיימים גייזרים רבים טבעיים.בכל מקום,המוכרז,

כבר רחצה,מוקם חדר עם בריכה

עם מים חמים מהטבע,

גם עם הריח.

ביקור בכפר האומנים/מטריות – למעשה אלו 2 כפרים.סנקמפנג ובורזנג.בראשון,תמצאו את האומנים הרציניים,בעץ,צבע,זכוכית.בשני,תיירותי יותר,מפעל המשי,המטריות,הכסף והיהלומים.

 

 

 

קורס בישול חצי יום(מותאם לילדים) , או, ליום שלם – קיימים מספר בתי ספר לבישול בצ'אנג מאי,אך רק שני שפים…זה לא משנה מה שם בית הספר,או הוא,או אשתו יבואו לאסוף אתכם.מטבע הדברים,דיברנו איתו,ובנינו תכנית למשפחות בלבד,כשהדגש על הילדים.די מהר תגלו שבכל אחד מכן,חבוי שף לא קטן.

 

 

 

 

רחצה,עם בגדי נהגי הפילים למשך שעתיים , או, ליום שלם – 3 חוות לשימור פילים פגועים,קיימות בצ'אנג מאי.זה לא משנה מה השם.כולן יושבות בצמוד.נא לא להתייחס לפרסומים כגון "זה המקום הטוב ביותר",זוהי,כמו האומגות,דרך להוציא מכם יותר כסף.מגיעים לחווה,מקבלים תידרוך,עולים "על מדים" כחולים,לומדים 6 פקודות בנות הברה אחת ומתחילים לחגוג עם הפילים.אני לא בטוח מי נהנה יותר,אתם או הפילים.

שייט בקייאקים – בשנת 2011,פתח בחור יהודי מארצות הברית,חברה לאופני שטח וקייאקים.ניתן לעשות מסלולים ברמה קלה עד קשה מאוד.בכל מקרה,ההשתתפות החל מגיל 12.עד גיל 16,רק לרמה הקלה.המסלולים,רובם ככולם,עוברים בג'ונגלים,כפרים ושבטים.

רפטינג מרמה 2 גילאי 8 ומעלה) ועד רמה 4(גילאי 18 ומעלה) – שפך המה טאנג אוצר בחובו כמות אדירה של מים,ברוב ימות השנה,להוציא מרץ-יולי.בחלקו התחתון,קיים מסלול ברמה 2 ואורך כשעתיים.בחלקו העליון,המסלול בן 10 ק"מ ועם 14 מעברי מים ברמה 4.בחודשים נובמבר ודצמבר,חלק קטן יתבצע בהליכה על הגדה,כי רמת הסיכון מאוד גבוהה.המלצות בטיחות אישיות שלי,ראשית המסלולים מתאימים רק למי שיודע לשחות,אין בעיות בלב וכן נשים בהריון.שנית,גם אם נקבע בתכנית רפטינג,נא פיקחו עיניים בבקשה.הגעתם וראיתם זרם חזק? תוותרו על הרפטינג.

טרקטורונים בין שעה ועד יומיים – בצ'אנג מאי קיימות 3 חברות טרקטורונים.כולן טובות.חברה אחת מתאימה למשפחות,עם מסלול קל,דרך ג'ונגל וכפרים.השתיים האחרות,מיועדות לגיל 16 ומעלה(בתאילנד אין צורך ברשיון)ורמת הקושי גבוהה יותר.החברה שמבצעת מסלולים ליום ויומיים,היא חברה אחת.רמת הרוכבים,חייבת להיות גבוהה.הרבה בוץ,סלעים,עליות וירידות תלולות מאוד.

לינה בכפרים אותנטיים לחלוטין,שרק משפחות עם המדריכים שלי מגיעים לשם.קבלת פנים והכנת ארוחה בשבט לא מתוייר

 

כל הזכויות במידע ובכלל זה תמונות וחומרים המופיעים באתר מוגנים בזכויות יוצרים.העתקה, שכפול, הפצה, יצירת קישור לצורך הפצה או פרסום בדרך כלשהי, אסורים למעט אם ניתן לכך אישור נפרד מפורש ממני מראש. כל הזכויות שמורות © All Rights Reserved

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress